Harce Hufca- relacja

                             Miesiąc temu odbyły się I w historii Harce 2. Hufca Krakowskiego, w których brała udział 2. Krakowska FSE, 4. Krakowska FSE oraz samodzielny zastęp Lis z Muszyny. Zachęcam do przeczytania relacji z tego wydarzenia napisaną przez Natalkę z zastępu Mrówka                 
Dzień 1
 2.05.2013
O godzinie 14:50 spotkałyśmy się na przystanku autobusowym na Rondzie Matecznego skąd pojechałyśmy do Podstolic. Na miejscu rozpakowałyśmy się i miałyśmy chwilę dla siebie.
Następnie była kolacja. Po kolacji poszłyśmy na godz. 20:00 na Mszę św. Podczas Mszy nie było ministrantów więc Natalia z zastępu Mrówka i
 Łucja z zastępu Lis ich zastępowały. Po Mszy w szkole był czas na mycie, a zastępowe miały radę drużyny. Tej nocy poszłyśmy spać o godzinie 24. A nie łatwo usnąć gdy na polu grzmi, łyska się i deszcz stuka w szyby. Jedak harcerki się nie boją
             Dzień 2
3.05.2013


Następnego dnia wstałyśmy o godzinie 7:00, a następnie zostały wezwane gospodynie do druhny po produkty na śniadanie. Po smacznym śniadaniu odbył się apel i ruszyłyśmy na Mszę św. Po mszy odbył się apel Ewangeliczny. Po apelu podzielono nas na trzy grupy i odbyły się warsztaty-PIONIERKA, EKSPRESJA i RĘKODZIEŁO. Następnie zastępowe poszły przygotowywać obiad (naleśniki). Potem zastępy zaczęły przygotowywać się do scenek i ozdabiały scenę. 

Następnie była kolacja. A po niej świeczysko. Każdy zastęp miał inną legendę do przygotowania. My przedstawiałyśmy legendę krakowską: "O Czarnej Damie". Po świeczysku odbyła się rada drużyny. Następnie modlitwa i sen.


Dzień 3

4.05.2013

Tego dnia wstałyśmy nieco później. Po smacznym śniadaniu odbył się apel. Następnie rozpoczął się KONKURS KULINARNY !!!!!!!! Zastępy miały 3 godz. na przygotowanie swoich dań. gdy skończyły Druhny chodziły z menażkami i próbowały dań wraz z księdzem Piotrem. Po pysznym obiedzie ruszyłyśmy na Majówkę i Mszę św. Po Eucharystii ksiądz zaprosił na do siebie na ciasto. (pyszne!!!) Wróciłyśmy do szkoły zjadłyśmy kolację i poszłyśmy do lasu, gdzie odbyło się ognisko. Scenki były bardzo ciekawe. Po ognisku poszłyśmy do szkoły, umyłyśmy się i poszłyśmy spać.
    Dzień 4
5.05.2013


Ostatniego dnia Harców obudziłyśmy się o 7:00. Słońce świeciło więc dzień zapowiadał się przyjemny. Następnie zjadłyśmy śniadanie. Po nim odbył się apel i ruszyłyśmy do kościoła. Po Liturgi, gdy wróciłyśmy do szkoły pakowałyśmy się do końca i sprzątałyśmy szkołę. Kiedy w budynku "świeciło" czystością odbyła się olimpiada sportowa. Po olimpiadzie odbył się apel końcowy. Druhny rozdały wstążki- Wielką Grę wygrał zastęp Wiewiórka z 4DK, Ekspresję i Olimpiadę Lis z Muszyny, a My (Zastęp Mrówka) zdobyłyśmy wstążeczkę za konkurs kulinarny. Następnie ruszyłyśmy autokarem do Krakowa. Na miejsce dotarłyśmy o godz. 13:15.

                                 
Mrówce bardzo się podobało :)


och. Natalia J.- zastęp Mrówka

Korekta: Aleksandra Szuba- drużynowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz