Lato, lato, lato czeka...Noce są już bardzo krótkie i coraz cieplejsze , dni długie i coraz bardziej słoneczne, w powietrzu coraz częściej czuć już lato. To znak, że wielkimi krokami zbliżają się wyczekiwane przez wszystkich uczniów wakacje. Przerwa od zajęć i obowiązków szkolnych to nie tylko odpoczynek dla uczniów po kilku miesiącach nauki. Jest to czas na złapanie oddechu przed kolejnym rokiem pracy. To także możliwość pełnego skorzystania z uroków lata ale także korzystania z uroków naszej pięknej polskiej przyrody i zabytków. Wakacje dla młodzieży to czas kiedy może ona nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie, poznawać nowe miejsca, ludzi, kraje, historie. Można rozwijać swoje talenty i nabywać nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane, odkrywać swoje powołanie.
 Wakacje mimo iż są przerwą od szkoły nie są przerwa od nauki a wręcz są czasem wzmożonego rozwoju umysłowego i fizycznego młodych ludzi. Dlatego naprawdę warto zadbać o to by pożytecznie zorganizować ten czas, tak aby nie spędzić go tylko na odpoczynku w fotelu, przed komputerem lub telewizorem. Pomagają w tym różne ośrodki: szkoły, domy kultury, kluby, świetlice, parafie które w czasie wakacyjnym organizują dla dzieci różne atrakcje i zajęcia, wyjazdy, półkolonie ( proponujemy np. zapoznanie się z terminarzem akcji "lato w mieście"). Zachęcamy również do spędzania czasu całymi rodzinami nie koniecznie przed telewizorem, ale szczególnie na wspólnych rozmowach, grach, spacerach, wycieczkach.
Inną formą aktywnego wypoczynku do której chcemy Państwa nakłonić jest coroczny obóz naszej Drużyny. Obóz harcerski nie jest zwykłą kolonia, jest on zarówno nagrodą za cały rok pracy i służby jak i najważniejszym sprawdzianem dla każdej harcerki, że dzięki własnym talentom i pomocy sióstr harcerek może wszystko. Obóz to nieustająca gra, zabawa, i wielka przygoda. To możliwość spędzenia kilku dni z dala od zgiełku wielkiego miasta, codzienności, cywilizacji. W ciszy, w zgodzie z naturą, w radosnej atmosferze i Bożej obecności. Na te kilka dni naszym domem staje się las. Obóz daje możliwość poznania własnych słabości, ale też znalezienia sposobów na radzenie sobie z nimi. Poprzez rożne zajęcia i liczne warsztaty obóz daje też możliwość odkrycia swoich mocnych stron, zalet, zdolności, talentów. To możliwość  nawiązania znajomości z koleżankami z innych miast z Polski. Obóz to możliwość na pogłębienie i ożywienie swojej wiary poprzez udział duszpasterza i dostrzeganie Boga w pięknie stworzenia Obóz to też możliwość na poznawanie naszej ojczyzny, jej historii, przyrody i zabytków poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi i wycieczki krajoznawcze.


Lato jest już coraz bliżej, a wraz z nim nadchodzi również największa przygoda tego sezonu! W tym roku wcielamy się w postacie marynarzy królewskiego okrętu „Wędrowiec do Świtu” („Opowieści z Narnii” C.S.S Lewis). W myśl motta tegorocznego obozu: „Jeśli będę mógł, popłynę na wschód na pokładzie «Wędrowca do Świtu». Jeśli sprawicie mi zawód, powiosłuję na wschód w moim czółnie. Jeśli czółno zatonie, popłynę na wschód za pomocą moich czterech łap. A kiedy nie będę już w stanie płynąć dalej, jeśli nie dotrę do krainy Aslana lub jeśli jakiś niezmierzony wodospad wyrzuci mnie gdzieś poza krawędź świata, zatonę z nosem zwróconym tam, gdzie wschodzi słońce.” powędrujemy na nasz wschód, do naszej krainy Aslana, czyli w kierunku spełnienia naszych ideałów.OBÓZ 2012


Termin: wyjazd 07.07.2012 , sobota godzinny poranne. Powrót 24.07 w godzinach popołudniowych.


Miejsce: lasy nad zalewem Chańcza ( województwo świętokrzyskie , powiat kielecki, gmina Raków, wieś Chańcza)


Dojazd: dojazd planowany wynajętym autobusem razem z wilczkami.


Koszt: 650 zł ( w tym dojazd, wyżywienie, pamiątkowe koszulki obozowe, materiały plastyczne do zajęć, sprzęt gromady piłki , sznurki, namioty itp., ubezpieczenie, wycieczka krajoznawcza, dodatkowe atrakcje , nagrody, apteczka, koszty organizacyjne - wywoź śmieci zaopatrzenie w wodę itp. ). Zdając sobie sprawę z różnych sytuacji materialnych nie chcemy, aby kwestie finansowe przeszkodziły harcerkom w udziale w najwspanialszej przygodzie tego lata, dlatego w razie wszelkich problemów i wątpliwości prosimy o kontakt z Drużynową.

Wyżywienie: 5 posiłków dziennie ( śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) przygotowywanych samodzielnie przez harcerki na ognisku.


Charakter zajęć, program: zajęcia typowo harcerskie, pionierka, zabawy, gry sportowe i gry w tematyce marynarskiej, gry terenowe, warsztaty artystyczne i techniczne, ogniska i konkurs teatralny, zwiedzanie okolicy, wyprawa krajoznawcza, pielgrzymka, zajęcia na świeżym powietrzu, konkursy, piosenki i zabawy przy muzyce, służby, spotkanie ze słowem Bożym, Msza Święta)


Warunki: nocleg w lesie w namiotach na samodzielnie zbudowanych pryczach i platformach w śpiworach, harcerki będą korzystały z latryny i myjni obozowej. Warunki zgodne z instrukcja Państwowej Inspekcji Sanitarnej


Opiekunowie: Opiekę nad obozem czuwać będzie Drużynowa pwd. Magdalena Dużyńska, wędr., będą jej również pomagać przewodniczki z Krakowa i Puław, oraz osoby zaprzyjaźnione z innych części Polski, które od przyszłego roku szkolnego zajmą się zakładaniem drużyn i gromad w swoich miejscach zamieszkania.
Obozować będziemy wspólnie z 2 Gromadą Puławską, 2 Drużyną Puławską i 2 Gromadą Krakowską (należącą do naszego szczepu), przez cześć obozu obecny będzie też nasz duszpasterz x Jacek Hareńczyk CM
Wspólnie z gromadą będziemy uczestniczyć we mszy świętej , wspólnym ognisku, wycieczce i specjalnej niespodziance
( tak by wilczki miały możliwość poznania harcerek z drużyny).


Obóz będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty i zgodny z wymogami państwowej inspekcji sanitarnej.Pwd. Magdalena Dużyńska, wędr.

1 komentarz: