18 XII - Zbiórka Drużyny i Opłatek Środowiska

Nastała zima, a wraz z nią nadeszły długo oczekiwane święta. Środowisko Krakowskie postanowiło przeżyć wspólną wigilię, wszystkie jednostki zebrały się więc w Krakowie, w parafii św. Józefa. Specjalnie na tą okazję przyjechał również zastęp z Grybowa, aby, wraz z zastępem krakowskim uczestniczyć w opłatku oraz zbiórce Drużyny. Po wspólnej mszy świętej 
nadeszła chwila wyjątkowa dla naszej Drużyny - mianowanie Drużynowej Izy, oraz inne mianowania w środowisku. Nasza jednostka miała wreszcie oficjalnego Szefa! :) Na zdjęciu - druhna Iza przyjmuje błogosławieństwo od duszpasterza, księdza Piotra, przed obrzędem nadania jej 'tytułu Drużynowej'. Funkcję przybocznej oficjalnie już przejęła druhna Martyna.
Poza tym obrzędem, swe mianowania miały również: Akela 2.GK, druhna Jola i jej przyboczne.


Po uroczystym apelu, porządnie zmarznięci przeszliśmy do podgórskich kamieniołomów, gdzie rozpoczęliśmy świętowanie. Najpierw poszczególne jednostki przedstawiły swój program artystyczny: wilczki z 1.GK pod opieką swojego Akeli, druha Mariusza przedstawiły teatrzyk kukiełkowy. Wilczki z 2.GK przebrane za śnieżynki pięknie odśpiewały wigilijną piosenkę. Zastępy chłopaków przygotowały Herody. Ognisko Przewodniczek św. Rity, przebrane za diabły wykonały jasełka na wesoło. Po części artystycznej wszyscy zebrali się na łamaniu opłatkiem, gdzie, przy śmiechu, a czasem i łzach przez długi czas składano sobie najserdeczniejsze życzenia. Na zakończenie zasiedliśmy do suto zastawionego stołu, gdzie wszyscy mogli zasmakować w ciastach przygotowanych przez harcerki.

Następnego dnia, w niedzielę, po mszy świętej i śniadaniu wyruszyłyśmy drużyną na zwiedzanie Krakowa - na rynku druhny musiały przejść krótką grę na orientację. Mimo słońca mróz dał nam ogromnie we znaki, przez co szybko uciekłyśmy na Podgórze, aby rozgrzać się obiadem. Po południu pożegnaliśmy zastęp z Grybowa oraz naszą nową 'zdobycz', Basię z Tarnowa, czym zakończyłyśmy Zbiórkę.Wszystkim przyjaciołom, druhom i druhnom, rodzicom i znajomym, duszpasterzom i opiekunom pragniemy złożyć jak najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Narodzin Pana, jak również na czas zbliżającego się Nowego Roku.


Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
By kolacja wigilijna wniosła w serca spokój
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość
By Sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz