Dzień Modlitw za FSE26 marca całe Środowisko Krakowskie wraz z PuSZczą Małopolską uczestniczyło w Dniu Modlitw za Federację Skautingu Europejskiego. Miejscem naszej pielgrzymki była Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tuchowie.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu, a następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem Jego Eminencji księdza biskupa Władysława Bobowskiego. Podczas wspólnej modlitwy każdy mógł powierzyć opiece Maryi naszą Federacje i nasze rodziny. 
Dzień Modlitw był również czasem ogromnej radości- odbyły się pierwsze mianowania zastępowych i przysięgi wierności harcerek z 2. Krakowskiej FSE oraz przyrzeczenie harcerza z PuSZczy. Ponadto rodzice mogli wysłuchać konferencji, które przybliżyły im założenia i cele skautingu, a najmłodsze dzieci uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez przewodniczki i wędrowników. 


Harcerki i harcerze doskonalili swoje
umiejętności kulinarne oraz poznawali historię Tuchowskiej Bazyliki. Przewodniczki i wędrownicy mieli możliwość zwiedzenia muzeum misyjnego i etnograficznego. Mam nadzieję, że mimo niesprzyjającej pogody, każdy z uczestników miło wspomina czas wspólnej modlitwy i radości.


          druhna Ola Szuba

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz